Strona główna»Więcej»Zdrowie i komfort

Zdrowie i komfort

OBUWIE „BIO”,  OBUWIE DLA STÓP WRAŻLIWYCH

W obuwiu spędza się znaczną część życia, a prawidłowe i komfortowe obuwie to podstawa dobrego samopoczucia.
Obuwie powinno zapewniać higieniczność i komfort nawet podczas długotrwałego użytkowania. Konstrukcja obuwia, technologia i użyte materiały są szczególnie ważne dla osób mających jakiekolwiek problemy ze stopami (stopy wrażliwe), a jak pokazują badania, osoby takie to zdecydowana większość.
Obuwie dla stóp wrażliwych spełniające określone kryteria pozwala na zdecydowaną poprawę komfortu i zdrowotności w porównaniu ze zwykłym obuwiem.

Obuwie dla stóp wrażliwych  powinno spełniać następujące wymagania:

  • wymiary wnętrza  obuwia dostosowane do wymiarów stóp wrażliwych ze szczególnym uwzględnieniem obwodu przodostopia;
  • szeroki i wysoki czubek pozwalający na swobodne ułożenie zniekształconych palców;
  • materiały na wierzchy,  podszewki i wyściółki  obuwia o bardzo dobrych właściwościach higienicznych ( przepuszczalność pary wodnej, sorbcja, desorbcja pary wodnej) i reologicznych( łatwość dostosowania do kształtu stopy);
  • uwzględnienie w konstrukcji obuwia szczególnie wrażliwych miejsc stóp – okolicy stawu palucha i V-go palca, podbicia, ścięgna Achillesa , kostki zewnętrznej i wewnętrznej  i niestosowanie w tych miejscach łączeń materiałów, grubszych szyć itp:
  • wykorzystywanie różnego rodzaju regulacji zapięć;
  • spody lekkie, elastyczne, sprężyste;
  • w obuwiu damskim wysokość obcasa nie przekraczająca 3,5 cm, a jego kształt powinien zapewniać poczucie stabilności w czasie poruszania się;
  • miękkie wyłożenia wnętrza obuwia;
  • stosowanie elementów łagodzących odczucie bólu np.: wałek podpalcowy.

CERTYFIKAT OBUWIE DLA STÓP WRAŻLIWYCH

“Obuwie dla Stóp Wrażliwych” to certyfikat potwierdzający, że obuwie posiada odpowiednią konstrukcję i wykonane jest z właściwych materiałów, zapewniających zdrowe i komfortowe użytkowanie nawet w przypadku osób z chorymi i zdeformowanymi stopami. Certyfikat przyznany przez COTM - Centralny Ośrodek Techniki Medycznej w Warszawie.

OBUWIE „BIO”

Obuwie na podeszwach z poliuretanu sygnowane znakiem „BIO” charakteryzuje się wysokim komfortem użytkowania, lekkością i sprężystością, dzięki czemu zapewnia amortyzację w trakcie chodzenia po twardym podłożu. Zagłębienie w tylnej części powierzchni spodu stabilizuje piętę we właściwym położeniu i zabezpiecza przed ruchami stopy na boki, mogącymi prowadzić do skręcenia stawu skokowego. Wałek podpalcowy zapobiega przesuwaniu się stopy do przodu i uderzaniu palców o czubek buta. Zwiększone wymiary obwodu przodostopia oraz konstrukcja wykonana z uwzględnieniem miejsc stopy szczególnie wrażliwych, pozwalają na dopasowanie tego obuwia osobom z problemami stóp.